ФОЛК ФЕСТ РОСА 30.11.2017. МОБ

DOGAĐAJ JE ZAVRŠEN
ФОЛК ФЕСТ РОСА 30.11.2017. МОБ
Bul. Goce Delčeva 4, Skopje
30.Nov.2017
MakedonijaSkoplje

По осумнаесетти пат Ве покануваме да бидете дел од најеминентниот и најдобриот фестивал посветен на промовирање и создавање на квалитетната македонска народна песна – ФОЛК ФЕСТ РОСА 2017

Фестивалот ќе се одржи во Скопје на 30 ноември 2017 во Големата сала на Македонската Опера и Балет (МОБ) со почеток во 20:00 часот. На големо задоволство на неговите обожаватели, на фестивалот ќе настапат дел од најдобрите музички имиња на нашата фолк сцена како и нови имиња на кои публиката допрва ќе им даде шанса.

 

Меѓу попознатите кои оваа година ќе настапат на ФОЛК ФЕСТ РОСА се: Душко Георгиевски, Благица Павловска, Мишко Крстевски, Оркестарот Дрим Тим,  Сузана Гавазова, Наум Петрески, Елена Велевска, Нино Величковски, Кате & гр.Нели  ти реков, Зуица Лазова, Борче Наумовски, Анастасија Петреска, Гоце Пејковски, гр.Виртус и др. Не пропушајте ја можноста да бидете дел од овој единствен музички настан. Организатор – Роса Продукција.

Билети во редпродажба по цена од 300 денари.For the eightheen time we invite you to be part of the most eminent and the best festival dedicated to the promotion and creation of a quality Macedonian folk song – FOLK FEST ROSA 2017

The festival will be held in Skopje on November 30, 2017 at the Great Hall of the Macedonian Opera and Ballet (MOB)starting at 20:00 pm. To the great pleasure of his fans, the festival will feature some of the best music names on our folk scene as well as new names to which the audience has yet to give a chance.

Pre sale ticket for 300 mkd.


JOŠ DOGAĐAJA SAMO ZA TEBE

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.